تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
دوشنبه 16 خرداد 1390

                                     85zci4675d5k5eycxjye.jpg

هر چه به تاریخ ثبت نام نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و یا موعد استعفای مدیران دولتی که قصد نامزد شدن در این انتخابات را دارند،نزدیک تر می شویم بر تعداد افرادی که تمایل دارند، بخت خود را در انتخابات اخیر مجلس بیازمایند بیشتر و بیشتر می شود.

با کاسته شدن از تقویم انتخابات و ایام ثبت نام خبرها مبنی بر افزایش چشمگیر لیست متقاضیان و نامزدهای احتمالی در سراسر بلوچستان قوت گرفته است تا جایی که در جدیدترین لیست نامزد های احتمالی چهره های تازه ای ظهور نموده است.

در طول این هفته چندین نفر به لیست طویل نامزدهای احتمالی این دوره در حوزه های انتخابیه مختلف بلوچستان افزوده شده است.

 در حوزه انتخابیه چابهار،نیکشهر و کنارک از افرادی مانند انور بلیده شهردار اسبق و مستعفی نیکشهر،محمود بلوچ رئیس اسبق اداره امور عشایری نیکشهر در دوران اصلاحات که به تازه گی دکترای خود را از هندوستان گرفته است، نام می برند.

به عقیده فعالان انتخاباتی اگر حوزه انتخابیه جدیدی متشکل از دو شهرستان نیکشهر و چابهار شکل بگیرد لیست کنونی پرشمارتر و طویل تر از این هم خواهد شد چرا که هنوز عده ای چشم به را تولد حوزه انتخابیه جدید نیکشهر وسرباز هستند.

در این میان اگر چنین اتفاقی در عرصه انتخاباتی بلوچستان رخ دهد از آنطر معادلات انتخاباتی تعدادی از نامزدهای احتمالی حوزه انتخابیه چابهار که به آرای مردم نیکشهر چشم دوخته اند نیز به هم می خورد و نامزدهایی دیگر نیز راه پرفراز نشیب رقابت برایشان هموار تر خواهد شد.

در حوزه انتخابیه چابهار نیز در محافل و مجالس محلی نام حمیرا ریگی بخشدار مرکزی اسبق شهرستان چابهار و مشاور مدیرکل بهزیستی فعلی  استان بر سر زبان هاست. فعالیت و دید و بازدیدهای این زن فعال بلوچ در طول ماههای اخیر به این شایعه قوت بخشیده است.

در حوزه انتخابیه شهرستان ایرانشهر نیز گمان می رود که حامد علی مبارکی نامی تازه در این حوزه باشد که شایعه آمدن وی و نقل مکان انتخاباتی او از نیکشهر به این شهرستان تازه بر محافل انتخاباتی حکمفرما شده است.

اما عده ای بر این باورند که وی نخواهد آمد و در صورت شکل گیری حوزه جدید نیکشهر و سرباز او از شهرام مبارکی در این عرصه حمایت خواهد نمود و اگر چنین امر محقق نشد شهرام مبارکی را جهت شرکت در حوزه انتخابیه ایرانشهر تشویق خواهد نمود ناگفته نماند اکثریت فعالان انتخاباتی جنوب بلوچستان بر این باورند که عدم مقبولیت و نبود پایگاه مردمی این طایفه در هر دو حوزه انتخابیه جنوب بلوچستان به وضوح مشاهده می گردد. شهرام مبارکی هم اکنون بر مسند ریاست اداره آب منطقه ای چابهار البته با حمایت های معاون استاندار یعنی مبارکی تکیه زده است قبلاً شهرام مبارکی مسئولیت همین اداره در شهرستان نیکشهر را عهده دار بوده است.

در حوزه انتخابیه شهرستان سراوان نیز نیروهای تحصیلکرده هم عقیده اند اگر هدایت ا... میرمرادزهی فرماندار کنونی شهرستان نیکشهر از ثبت نام در انتخابات منصرف شود، نیرویی تازه و جوان بجز از دکتر جمشیدزهی به بهارستان خواهند فرستاد.

در حوزه انتخابیه زاهدان نیز وضعیت آرای پیمان فروزش نیز کاملاً ریزش نموده و دکتر شهریاری نیز شاید در نهمین دوره انتخابات مجلس شرکت ننماید چرا که شایعه شده در وزارت بهداشت و درمان به وی پستی مهم  وعده داده شده است.

 در خاش نیز گروهی از جوانان تحصیل کرده تمامی تلاش های خود را به کار گرفته اند و از هم اکنون با بزرگان دیدارهای معتددی داشته اند که کس دیگری بجز از نماینده کنونی خاش یعنی پشنگ ریگی این دوره به بهارستان بفرستند.

اگر چنین حدس و گمان هایی به واقعیت تبدیل شود انتظار می رود که راه یافته گان این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی چهره های تازه و شاید جوان در عرصه سیاسی بلوچستان باشند.

ارسال شده توسط روز در ساعت 09:52 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب