تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
شنبه 31 اردیبهشت 1390

عکس ویرایش شده از: www.nikshahr.com 

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در حالی به صلح و سازش دوباره دو طایفه اقدام نمود که هفته گذشته مراسم صلاح و سازش آنها توسط شورای حل اختلاف انجام گرفته بود.

 نماینده مجلس شورای اسلامی یکی از شهرستان های جنوبی بلوچستان با هیتی متشکل از مسئولان شهرستان حوزه فرعی و حوزه انتخابیه خود عازم منطقه توتان ومهمدان بخش بنت نیکشهر به بهانه صلح و سازش میان دو طایفه این منطقه شد.

این سفر آقای نماینده با هدف صلح و سازش میان دو طایفه این منطقه که مدت هاست با هم اختلاف داشته اند، در حالی صورت گرفته است که هفته پیش این دو طایفه به واسطه و رایزنی های انجام گرفته توسط شورای حل اختلاف شهرستان نیکشهر تلاش های این شورا منجر به صلح گردیده است و مراسم صلح آنها نیز انجام گرفته است.

او در جمع مردم منطقه توتان و مهمدان که در مسجد یک روستا سخنرانی می کرد گفت:صلح و سازش هفته گذشته یک صلح و سازش دولتی بوده اما صلح سازش کنونی اقدامی مردمی است!

وی این اقدام خود را در حالی صلح و سازش مردمی عنوان کرده است که شورایی که تلاش های آن منجر به صلح و سازش این دو طایفه گشته نیز یک نهاد مردمی است.

این نماینده هشتمین مجلس شورای اسلامی به نقش خود در ایجاد صلح بین این دو طایفه توضیح نداده و نگفته که این اقدام دوباره وی با چه هدف برگزار شده و چه دردی را از مردم این منطقه درمان می سازد؟

با نزدیک شدن به ثبت نام نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی سفرهای نمایندگان مجلس به حوزه های انتخابیه آنها تشدید یافته است و بهره برداری عده ای نیز از مراسم های اینچنینی شدت گرفته است.

شاید نماینده ای در روستاها و مناطق دور افتاده تحت مدیریت و حوزه انتخابیه خود آنهم با وضعیت جاده ای نامناسب کمتر تمایل داشته باشد،به چنین مناطقی سفر کند اما به نزدیک شدن به پایان دوره نمایندگی آنها و انتخابات مجلس، نمایندگان به بهانه های مختلف صرفاً جهت جلب آراء به سفرهای خود قوت می بخشند.

لازم به یادآوری است که دو بخش فنوج و بنت شهرستان نیکشهر جزء حوزه انتخابیه شهرستان ایرانشهر و سایر بخش های این شهرستان جزء حوزه انتخابیه شهرستان چابهار می باشند.

ارسال شده توسط روز در ساعت 09:55 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب