تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
le3j9psemt9ngfzjvnmc.jpg

چندی است که جنگ و جدال، تخریب و فحاشی ، مطرح نمودن مسائل شخصی افراد ،اظهار نظرهای نسنجیده و عجیب و غریب و انتشار اخباری که چهره اشتخاص را مخدوش می نماید، بر محیط مجازی حاکم شده و انتشار اینگونه بی اخلاقی ها در رسانه ها بخصوص وبلاگ نویسان و نویسندگان بلوچ حکایت از سلب اعتماد از یکدیگر و عدم آگاهی از فعالیت در این عرصه را دارد.

اگر به ریشه یابی این بی اخلاقی های رسانه ای بپردازیم مهمترین عواملی که به اینگونه مسائل دامن می زند تمکین ننمودن برخی به قانون و نادیده گرفتن آن،پرداختن به مسائل بدور از علم رسانه ای، پرده برداشتن به اصطلاح حقایق نهان شده روزمره،نادیده گرفتن عدالت در برخی از تحلیل ها و مهمتر از آن ورود به مسائل خصوصی افراد که موجب خدشه دار نمودن جایگاه آنان می شود، است.

طرح اینگونه مسائل و مباحث به نفع هیچ شخص و گروه خاصی نیست بلکه دود آن به چشم همه فعالان این عرصه و حتی فراتر از آن خواهد رفت و علاوه بر این تنش در محیط رسانه ای را تشدید می کند.

اگر از همه اشخاص این انتظار را داشته باشیم که همه دنبال روی یک نوع طرز تفکر و عقیده باشیم به نظر بنده انتظاری بس بیهوده است و اختلاف نظر در مورد مسائل جزئی امری طبیعی در میان رسانه ها و افراد است.

اما آنچه که دست یافتنی است آن است که همه در کنار هم با احترام متقابل به یکدیگر جدا از تضاد فکری و بدون در نظر گرفتن هرگونه منافع شخصی فضایی مملو از احترام بدور از بی اخلاقی های رسانه ای در کنار پایبندی به قانون را ایجاد نماییم.

 وقتی شخصی به عرصه رسانه قدم می نهد اول بار باید پایبند به قانون مطبوعات و رسانه باشد و بعد قلم بدست بگیرد و بداندکه فقط قلم خویش را جهت حل مشکلات و ارائه راهکارها و پیشنهادها به منظور کمک به عمران و آبادانی و همچنین ترویج فرهنگ و نیز ارائه قابلیت ها و توانمندی ها هر کدام در حوزه مورد علاقه خویش و در حد توان بکار بگیرید.

دوستان محترم و خانواده کم جمعیت فضای سایبری استان متاسفانه عده ای ناآگاه از مسائل مربوط به استان سیستان و بلوچستان فقط با تمرکز به مسائلی بی اهمیت چهره غیر واقعی از استان را جهت افکار عمومی ترسیم نموده اند و ما وظیفه داریم با پرداختن به پتانسیل ها و نقاط قوت و برجسته نمودن آنها توجه رسانه ها را به خود جلب نماییم و اینگونه مسائل بی ارزش را به حاشیه برانیم تا در آینده از اذهان عمومی پاک شوند.

نویسندگان وبلاگ روزدرآ نیز پا به پای همکاران استانی خویش تمام تلاش خود را خواهند نمود تا با توسل به قانون و در نظر گرفتن منافع ملی نه شخصی بدور از هر گونه غرض ورزی  حیات خود را در دنیای مجازی ادامه دهند و عدالت را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

از بدو تولد روزدرآ که با حمایت خوانندگان و بخصوص سایر وبلاگ نویسان محترم فعال در فضای مجازی ادامه حیات نمود نویسندگان و مدیریت آن سعی نموده اند از هرگونه انحراف و تندروی پرهیز نماید و خود را در این عرصه محک بزنند.

یکی از وبلاگ نویسان محترم و جوان بلوچ چندی پیش در پی درج مطلبی بدون ذکر منبع علی رغم نادیده گرفتن تذکرهای فراوان و علی رغم میل باطنی روزدرآ ما را مجبور به انتشار یک مطلب نمود و سپس با تصحیح ذکر منبع و تغییر رویه این بزرگوار ما نیز آن مطلب را از خروجی وب حذف نمودیم امید است این وبلاگ نویس کهنه کار و باتجربه الگوی اخلاقی جهت وب نویسان تازه کار باشد و دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

 و سایر رسانه های محترم فعال در این عرصه که همواره به طرح مسائل مربوط به آن خبر می پردازند موارد یاد شده را به باد فراموشی سپرده تا مانع بوجود آمدن فضای بدبینی در میان فعالان دنیای مجازی شود و  فضای امنی جهت ادامه فعالیت همگان فراهم شود.

روزدرآ از همه فعالین به عنوان عضو کوچکی از خانواده وبلاگ نویسان و فعالین رسانه دعوت به آرامش می نماید و آنها را مثل گذشته به همکاری و همدلی فرا می خواند.

وبلاگ روزدرآ که با حمایت های بی دریغ وبلاگ نویسان و مخاطبین در مدت کوتاه فعالیتش شناخته شد اگر احساس نماید ادامه حیات آن مانع رشد چهره های فعال در این عرصه است بطور حتم از ادامه کار دست خواهد کشید و کار را به کاردان خواهد سپرد.

در پایان این را اضافه می نمایم که  از ابتدای راه اندازی این وبلاگ گزینه نظر سنجی فعال شد و از میان مخاطبان و بازدید کنندگان وب36/86 درصد آنها گزینه خوب،55/4 درصد متوسط و09/9 درصد گزینه ضعیف را انتخاب نموده اند.

البته انتشار این نظرسنجی تاییدی بر خوب بودن مطالب ما توسط خودمان نیست و نویسندگان این وب نیز یک سری نقاط ضعف دارند که امید است با راهنمایی های ارزنده همه شما بتوانیم کاستی ها را رفع و به نقاط قوت بیفزاییم.

ارسال شده توسط روز در ساعت 10:35 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب