تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
جمعه 7 بهمن 1390

روزدرآ: روز گذشته خبری مبنی بر شکایت شهرداری ایرانشهر از تنها وبلاگ نویس فعال این شهر روی خروجی یک خبرگزاری قرار گرفت که بلافاصله پس از آن توسط چند وبلاگ و وب سایت محلی منتشر شد و بازتاب های فراوانی را حتی در خارج از شهرستان ایرانشهر و در میان بلاگرهای استان نیز در پی داشت.

خبر شکایت شهرداری ایرانشهر از«اشکان اروند» تنها وبلاگ نویس فعال در این شهرستان به مثابه آب سردی بود بر تن گرم عرصه فعال وبلاگ نویسی و اطلاع رسانی استان که فعالان این عرصه را متعجب ساخت.

بدور از هرگونه قضاوت در ماهیت مطالب انتشار یافته وبلاگ ارتباط ایرانشهر و یا درست و نادرست بودن آن، آنچه که از شهردار ایرانشهر و فراتر از آن شهر فرهنگی و جوان این شهر دور از انتظار بود این اقدام دست اندرکارن شهرداری است که کاش قبل از آن ؛به زوایای مثبت و منفی این حرکت می پرداختند و بعد گزینه شکایت در مراجع قضایی را انتخاب می نمودند.

اما آنچه که فراتر از انتظار بود این است که دست اندرکاران روابط عمومی این شهرداری روزگاری خود از فعالان فرهنگی در ایرانشهر بوده  اند و سنگ فعالان فرهنگی و جوانان پرشور ایرانشهر را بر سینه می زده اند و یا بر فضای زنده و اکتیو این شهر و فعالیت های قابل تحسین سالیان دور فخر و مباهات می ورزیده اند اما حال چه به سر شهر ایرانشهر آمده که نه تنها فعالان فرهنگی آن خاموش مانده اند بلکه تنها راه دفاعیات خویش را در پی ریزی شکایت می دانند که این شایسنه آن شهر فعال و جوانان نواندیش سالهای افتخار نیست!

واقعاً چه بر سر شما آمده که امروز به خاطر انتشار چند مطلب که تاکید می کنم تایید صحت و سقم آن در توان نگارنده نیست، در وبلاگ شخصی تنها فعال در عرصه اطلاع رسانی به شیوه های دور از انتظار متوسل می شوید و پاسخ خود را به آنچه که خود اتهام نام می نهند، با شکایت فیصله می دهید.

کاش دست اندرکاران این اقدام پاسخ خویش را به آنچه نشر اکاذیب و اتهام خوانده می شود را از راه های پیش و روی دیگری پیگیری و بیان می نمودند و یا در سهل ترین شرایط ممکن جواب به نوشته های این وبلاگ نویس را نه تنها در رسانه منتشر کننده بلکه در رسانه های وابسته به شهرداری و یا در سایر رسانه ها طبق قانون مطبوعات می دادند تا این اقدام باتدبیر بهتر جوانان و مسئولان مربوطه پیش می رفت.

برگزیدن گزینه شکایت از میان گزینه های فراوان نه تنها تصویری غیر قابل تصور از شهرداری ایرانشهر و جوانان عزیز و نخبه این شهر ترسیم می نماید و موجب بدبینی اهالی فرهنگ،ادب هنر از دست اندرکارن این اقدام می شود بلکه به گمان عده ای این اقدام زهر چشمی برای منتقدان تعبیر می شود تا جسارت به نقد کشیدن شهرداری را نیابند.

فعالان و علاقمندن به پیشرفت کشور و به تبع آن استان و در کنار آن بلوچستان در این سوی و آن سوی تر از شهرستان ایرانشهر که نامش با فعالیت های فرهنگی قابل تحسین استانی و فرا استانی گره خورده و روزگاری لقب «ترین های  استان» را به یدک می کشیده ،انتظارشان این بود مسئولان و دست اندرکاران شورا و شهرداری ایرانشهر عمیق اندیشیده تا نام این شهر کهن را با اقدامات سطحی پیوند ندهند.

 نمی دانیم چه به سر مسئولان شهرداری فعال این شهر و جوانان نواندیش آن آمده که حتی تاب تحمل تنها وبلاگ نویس فعال در شهرستان خود را نیافیه و به جای برآمدن به پاسخ گویی از طرق مختلف،شیوه ای را برمی گزینند که اعتبار این شهر فرهنگی را خدشه دار می نمایند.

 

ارسال شده توسط روز در ساعت 02:06 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب