تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
چهارشنبه 18 آبان 1390

زاهدان- خبرنگار روزدرآ: در پی انتقال علی محمد آزاد استاندار سیستان و بلوچستان به استانداری قزوین و خالی بودن صندلی استاندار این استان گمانه زنی ها در خصوص چگونگی مهره چینی دولت و استفاده از چهره های کلیدی بومی یا موجود در استان جهت تصدی پست استانداری آغاز شده است.

صرف نظر از اینکه دولت چه کسی را در پست خالی بالاترین مقام استانی خواهد گماشت!  اگر مقایسه ای گذرا بر عملکرد دو استاندار پیشین سیستان و بلوچستان یکی بومی و دیگری غیر بومی داشته باشیم در خواهیم یافت که روند اجرایی شدن مصوبات دولت، توازن و تعادل در استفاده و بکارگیری نیروی های بومی استان در پست های میانی ادارات استانی و شهرستانی و در کل پیگیری مطالبات مردم در زمان علی محمد آزاد استاندار غیر بومی نسبت به دکتر حبیب الله دهمرده استاندار بومی روندی پرشتاب تری داشته است.

شاید یکی از دلایل موفقیت های دوره تقریباً کوتاه مدت آقای آزاد در استانداری سیستان و بلوچستان را مردمی بودن او و شکستن فاصله ها بین مسئولین و مردم دانست و از طرفی محصول این عمل او تعامل و اعتماد دو سویه ای بین مردم و استاندار برقرار نمود و پیگر نمودن مسئولین جهت خواسته های مردم را موجب شد که دلسوزان استان امیدوارند  مردمداری دولت با انتخاب یک فرد شایسته همچنان به قوت خود باقی بماند.

به نظر می رسد در چنین شرایط حساسی که انتخابات مجلس شورای اسلامی نهم و در صورت مسکوت ماندن طرح نخست وزیری برای این دوره و ادامه روند انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری یازدهم، در پیش است حساسیت دولت اصولگرا در انتخاب و انتصاب استاندار بیشتر خواهد شد.

دولت دهم کوشید با استفاده از بکارگیری فرمانداران بومی و توانا و اجرای نمودن گوشه ای از مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور از آماج نوک تیز پیکان انتقادها که در دولت نهم بیشتر نشانه می رفت با تغییر سیاست ها در دولت دهم از شدت آن بکاهد و مهر سکوت بر لبان منتقدین بنشاند.

با چنین سیاستی دولت موفق شد هجمه ها و شانتاژهای تبلیغاتی و انتقاد را بی اثر نماید و این باعث شد که توقع مردم از دولت افزایش یابد و بدیهی است که امیدواری مردم در تحقق خواسته های معقول شان نیز بیش از پیش گشته است.

با این اوصاف رسالت دولت در انتخاب و انتصاب استاندار سنگین تر از هر زمان ممکن شده و دولت می تواند با بهره گیری از فضای موجود و استفاده از این برگ برنده آرای مجلس نهم و دولت یازدهم مردم استان را در سبد خود و اردوگاه اصولگرایان جای دهد.

ارسال شده توسط روز در ساعت 04:07 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب