تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
چهارشنبه 20 مهر 1390

روزدرآ: پیشنهاد دهندگان لایحه افزایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی امیدوار هستند که این لایحه با تصویب مجلس هشتم به نهمین دوره انتخابات مجلس  برسد و آنچه که از گفته های دست اندرکاران این لایحه در اخبار و جراید پیداست مجلس نیز در صورت اصلاح برخی ایرادهای وارد شده در جدول مشتاق است تا با تولد حوزه های جدید آهنگ پیشرفت و توسعه را در مناطق مختلف کشور تند نماید.

امید می رود که این اصلاحیه ها به زودی مرتفع گردد و نمایندگان نیز با خارج نمودن بررسی لایحه بصورت عادی، مجدداً آنرا به صحن مجلس برگردانده و حوزه های مشمول این طرح را از بلاتکلیفی خارج نمایند تا وضعیت حوزه ها از هم اکنون مشخص گردد.  

مخالفت تعدادی از نمایندگان به نحوه افزایش ها در جدول پیشنهادی وزارت کشور موجب خارج شدن تک فوریت این لایحه و مسکوت ماندن آن شد که به اعتقاد این وکلای ملت برخی مسائل جغرافیایی،جمعیتی،فرهنگی و... در آن لحاظ نشده و یا نادیده گرفته شده است.

اما خوشبختانه نه تنها هیچ یک از نمایندگان مجلس حوزه های مختلف شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان از انتخاب حوزه های جدید در استان مخالفت ننمودند بلکه از تحقق این مهم استقبال نموده و با پیشنهادهای سازنده وکارشناسی خود از اعمال برخی از اظهار نظرهای شخصی و یا غیرکارشناسی که بوی تنش و اختلاف را برای شهرستانها و بخش های تابع آنها به ارمغان می آورد،جلوگیری کردند تا هم روند تصویب حوزه های احتمالی جدید در این استان با سهولت و بدون هیچگونه سدی محقق گردد و هم اینکه این تولد باعث خرسندی همگان شود.

آرام آرام از آشار شهرستان سرباز گرفته که با تصویب این لایحه به حوزه انتخابیه سراوان می پیوندد تا بنت و فنوج و لاشار همه خود را برای آزمونی جدید و شاید هم اولین تجربه برای رای دادن در اولین رقابت مستقل یک حوزه تازه متولد شده آماده می نمایند .

ارسال شده توسط روز در ساعت 11:56 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب