تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
جمعه 28 مرداد 1390

روزدرآ:ماه مبارک رمضان فرصت است مناسب جهت زدودن غبار گناهان از روح و تن و جان و پرداختن به بعد معنوی زندگی در این ماه بخصوص دستگیری و مساعدت به محرومان یکی از سنت های حسنه و دیرینه مردم مومن و خداجوی ایران زمین است که به آن توجه و اهتمام ویژه ای می ورزند.

با در پیش بودن این ایام پر فیض و برکت شایسته است با تاسی از فرمایشات بزرگان دین سهم کوچکی از سفره های رنگارنگ خویش را به آنداسته از انسان هایی اختصاص دهیم که روزه خویش را با نداری افطار می کنند و  شب را بدون سحر روزه می گیرند.

آنطرف تر از مرزهاجنگ،نابرابری،تبعض و بی عدالتی بسیاری از جوامع انسانی و ملل مختلف را به زوال و تباهی کشانده و به دنبال آن این عارضه بجزء به تباهی کشاندن انسان های مظلوم  بخصوص کودکان و زنان بی گناه راه به جایی نبرده است. یکی از نمونه های برجسته این نابرابری ها که دل هر انسانی را به درد می آورد کشور سومالی است که با فاجعه ای انسانی دست و پنجه نرم می کند و جنگ و قحط سالی چنان تازیانه بر پیکر بی جان مردم می زند که درد و فغان انسان ها لرزه برد تن و جان ها انداخته است.

در ادبیات دینی ما سفارش های زیادی جهت کمک و دستگیری به محرومین و مستضعفان شده است و در این میان حضرت علی(ع)، حتی نشست و برخاست با فقیران را موجب افزایش روحیه شکر گزاری در انسان دانسته و عنایت ویژه ای به دستگیری از مستمندان و محرومین داشته اند زیرا که بزرگان دینی معتقدندکه فقر زمینه ساز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است و همه ما وظیفه داریم جهت دستیابی به جوامعی عاری از فقر تلاش نماییم.

مسئولان نظام نیز با الگو برداری از قرآن و تاسی پذیری از فرمایشات مقام معظم رهبری تمام تلاش خود را جهت رسیدن به جامعه ای ایده آل و عاری از فقر به کار گرفته اند تا این غول را به زانو بنشانند.

اما با این همه اوصاف شاید واژه فقر و کمک به فقرا و مستمندان حد و مرز نشناسد و همه ما در قبال کرامت انسان ها مسئولیم و اگر این مسئولیت را همه بپذیریم شاید دیگر شاهد از دست رفتن جان انسان ها بخاطر گرسنگی نباشیم.

ارسال شده توسط روز در ساعت 11:40 ق.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب