تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
شنبه 22 مرداد 1390

روزدرآ: ادبیاتی تند و تیز،افشاگری های به ظاهر واقعی،اظهار نظر های به اصطلاح شفاف و بی پرده،عدم محدودیت و گزینش در انتشار کامنت ها و تخریب با گفتمانی خاص این ها همه مشخصه وبلاگی بود که چندی پیش متولد شد و نام «ویکی لیکس» را بر خود برگزید.

این نوزاد تازه متولد شده دیری نپایید که با استفاده از ترفند های مختلف و شگردهای ویژه، شاه کلید نبض مخاطبان دنیای مجازی را در دست گرفت و اینگونه شد که بازار هوچی گری هایش سکه گردید.

 با استفاده از این ترفندها که با چاشنی توهین و افتراء همراه بود و با ابزاری بنام خلاقیت، این وبلاگ را به شبکه اجتماعی کوچکی در میان مردم بلوچستان حتی آنانی که با دنیای اینترنت آشنایی و یا میانه ای نداشتند،جهت اظهار نظر مبدل ساخت.

طرفدارانش او را مبتکر،منتقد،متخصص و مخترع می خواندند و مخالفانش از او با القاب منحدم و منقبض کننده اذهان و مرتجع قرن یاد می کردند.

چنین شد که از آن روز به بعد میرزا نویسی در بلوچستان مد گردید و زرد نویسی شبیه خوره ای به جان جامعه کاملاً سنتی ما افتاد و تا جایی پیش رفت که بیم تغییر در گفتمان رقابت های انتخاباتی احساس می شد. اما بدنبال آن عده ای ساده لوح و به ظاهر وبلاگ نویس که کارشان تقلید است و تقلید است و تقلید، بدون تفکر و تامل و نادیده گرفتن تبعات همچنین حرکتی، به بهانه افشاگری شعب مختلفی از ویکی لیکس را در مناطق مختلف بلوچستان دایر نمودند تا از این طریق در پوشش منتقد بر زمین و زمان بتازند و اسم و رسمی و کسب مخاطبی بر خود دست و پا نمایند!

پای اظهار نظرها در خصوص ویکی لیکس مادر از متینگ ها و دیوان های محلی نیز فراتر رفت تا جایی که شنیده شده بارها در جلسات رسمی و کارگروه های تخصصی و همچنین در بین مسئولین از پدیده تازه ظهوری بنام «ویکی لیکس انتخابات» سخن به میان آمد و یا اظهار نگرانی می نمودند.

ویکی لیکس مادر همچنان از شبه ویکی لیکس های فرزندخوانده خود پیشی گرفت تا جایی که نوزادانش به گردپایش هرگز نرسیدند و بلاخره پای این ویکی لیکس به آنجایی که انتظار نمی رفت باز شد و آنجا جایی نبود جز منبر مساجد.

دوستی تعریف می کرد که هفته پیش در حاشیه نماز جمعه یکی از شهرها  گروهی از طلبه ها و روحانیون محل دور هم جمع شده بودند به گمانم صحبت از ویکی لیکس مادر به میان می آمد، باورش برایم سخت بود! گوش هایم را بیشتر تیز نموده و بلاخره با شنیدن این جمله شک من به یقین تبدیل شد:«ویکی لیکس و شبه ویکی لیکس ها به بهشت نمی روند!».

ارسال شده توسط روز در ساعت 06:00 ق.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب