تبلیغات
روزدرآ (روچ درآتک)
یکشنبه 9 مرداد 1390

سرویس پارلمانی روزدرآ: ابهام بر سر باز ماندن یا حضور یعقوب جدگال و محمد قیوم دهقانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حوزه های چابهار و ایرانشهر با توجه به عدم تطبیق مدرک لیسانس آنها با  شرایط کنونی کاندیداتوری بیش از پیش قوت گرفته و این امر موجب شده تا این دو در شوک عمیقی فرو روند.

حضور یا عدم حضور این دو نماینده جنوب استان دچار پیچیدگی ناخواسته ای شده و این امر در نهمین کارزار انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از یک طرف و خارج شدن تک فوریت افزودن 20 حوزه انتخابیه جدید از دستور کار مجلس از طرفی دیگر باعث گردیده تا رقابت انتخاباتی این دو نماینده وارد ابهام و پیچیدگی زجر دهنده ای شود.

عدم تعیین وضعیت لیسانسه های مجلس هشتم شورای اسلامی و بدنبال آن سرنوشت ابهام آور یعقوب جدگال و محمد قیوم دهقانی و طرفداران آنها را در شوکی عمیق فرو برده است تا جایی که  این وضعیت باعث پیچیدگی و تعلیق در کار تبلیغاتی آنها گشته است.

سوا از عدم تشخیص وضعیت لیسانس این دو بهمراه جمعی از هم سنگران آنها و عدم رفع ابهام شورای نگهبان در احتساب یک دوره کامل به کارنامه کاری آنها همچنین عدم تعیین وضعیت حوزه جدید و یا به عبارتی دیگر حوزه متولد نشده نیکشهر بر این ابهام و تعلیق آزاردهنده این دو نماینده افزون گشته و این ابهام  را وارد فاز تازه ای نموده است.

چندی پیش سایت ها و رسانه های خبری با انتشار خبری اعلام کردند:«سخنگوی شورای نگهبان صراحتا به این سوال ماندن و یا نماندن لیسانسه های کنونی مجلس پاسخی نداده و نمایندگان هم از رئیس مجلس خواستند تا ابهام موجود را رفع کند.»

اما با گذشت چند ماه از این شبهه انتخاباتی و جنجال رسانه ای پیرامون آن و همچنین موضع گیری های رئیس مجلس شورای اسلامی و بدنبال آن عدم اظهار نظر شفاف رئیس شورای نگهبان هنوز نمایندگان لیسانه مجلس نتوانسته اند جواز حضور در بهارستان را در یافت نمایند و از آن مهمتر شروع تبلیغات زودهنگام خود را با جان و دل ادامه دهند.

باید منتظر ماند و دید که آیا نماینده گان لیسانه بخصوص جدگال و دهقانی می توانند از دغدغه های  ناخواسته پیش و رو جان سالم بدر ببرند یا اینکه جزء بازماندگان مجلس نهم و قربانیان مجلس هشتم خواهند بود البته از نظر تشکیل حوزه جدید که تک فوریت آن از دستور کار مجلس خارج شد این دو به اصطلاح عام خیالشان تخت است چرا که بزودی حوزه مستقل نیکشهر متولد خواهد شد.

ارسال شده توسط روز در ساعت 02:48 ب.ظ | نظرت شما ()

درباره ما
روز درآ متولد شده تا ...
با بی طرفی و بدون وابستگی و گرایش به هیچگونه حزب و جناحی، کاملاً مستقل مسائل روز را تحلیل و بررسی نماییم، ما متولد شده ایم تا حرف حق را چنان بر زبان برانیم که رد پای هیچگونه انحراف ، تندروی و تعصب بی پایه و اساسی در قلممان بر جای نماند، ما آمده ایم تا نوک تیز این قلم را به ناحق بر کسی نشانه نرویم.
وبلاگ پیش و رو ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته دولت مردان در این خطه از ایران زمین یعنی بلوچستان،می کوشد کمی و کاستی های موجود را به خدمت آنها برساند و دولتمردان را جهت آبادانی ایران اسلامی یاری نماید.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع می باشد.
ایمیل مدیر وبلاگ
منوی اصلی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
بیانیه: واکنش ها در محکومیت فتنه گران وب نویس همچنان توسط بلاگرها ادامه دارد
نشست وبلاگ نویسان نیکشهری با هدف مقابله با شبهه وبلاگ نویسان هتاک و فتنه گر
او برود پیام تسلیت و تشریح سوابق درخشان استاد ارزانی خودتان باد!
بهار ژورنالیست ها و نویسندگان بلوچ و تلاش برای جبران مافات
یادداشت فانتزی/ در جوار دریای بی کران مکران چشم ها ستایش می کنند سرزمین سنگ و رنگ و چنگ را
«انتخابات» و «طایفه» این دو واژه نامترادف بهم و دیگر هیچ
شکایت تنها راه رهایی از انتقاد و یا اتهام نیست!
حکایت عجیب شورای فرا استانی و قصه غریب شهرداری ویژه
جدایی در لس آنجلس اشک در چشم مردم بلوچ
گرده های مرگ بر پیکر نیمه جان موسیقی بلوچستان پاشیده شد
زن عنکبوتی بلوچ محصول کدام تفکر و چه نوع دیدگاه؟
سومین شهردار پیشنهادی نیکشهر به استانداری معرفی شد
وب گردی برای ولگردی چرا و با چه هدف؟
سایه ابرهای تردید بر سر دو راهی نیکشهر-سرباز انبوه تر شد
بنیادگرایی در کمین بنیان خانواده های بلوچ
طراح قالب